Haber

Efsane Isparta 32 Spor’un kramponları bağışlandı

Türkiye 2. Futbol Ligi Beyaz Grup’ta mücadele eden Isparta 32 Spor Sadakat örneği sergilendi. Efsane futbolcu Uğur Sağtürk’ün kramponları ailesi tarafından bağışlandı.

Sağtürk’ün yakınları, Makine Mühendisleri Odası Isparta İl Temsilcisi Burak Büyükaşıcı, Isparta eski İl Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Büyükaşıcı, Tülin Büyükaşıcı ve Antrenör Mustafa Özsavlu, Ispartaspor Müzesi’nde düzenlenen toplantıya Ispartaspor Müdürü Burak Akpınar da yakınları olarak katıldı. Ayrıca Ispartaspor Teknik Müdürü Hakan Yılmaz, kaptanlar Musa Nizam, Burhan Eşer ve Abdullah Topkara’nın da katıldığı basın toplantısıyla efsane futbolcu Sağtürk’ü andı.

Ispartaspor Teknik Direktörü Hakan Yılmaz, merhum efsane futbolcu Uğur Sağtürk’ü anarak ailesine bu jestlerinden dolayı teşekkür etti.

1948 yılında Isparta’da dünyaya gelen Uğur Sağtürk, yıllarca yeşil-pembe renkler için ter döktü. Futbolcu ve teknik direktör olan Sağtürk, 7 Mayıs 2000’de kansere yenik düştü. Sağtürk’ün kramponları ailesi tarafından Isparta 32 Spor FK müzesine bağışlandı.

Gazeteci Sedat Cican ise Ispartaspor’un efsane futbolcusu Uğur Sağtürk’ü rahmetle anarak, “Ispartaspor’un İstanbul Yeşildirek’te 21-0 mağlup olduğu maçta Uğur Sağtürk 4 gol kaydetti. Efsaneler unutulmaz, yeri burası. cennettedir.” – ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu