Haber

Adına rol aldığı annesi Hacire Akar’ın oğlu Mehmet hayatını kaybetti.

Diyarbakır’da HDP İl Müdürlüğü önünde oturma eylemi başlatan anne Hacire Akar’ın oğlu Mehmet Akar hayatını kaybetti.

Merkez Sur ilçesinde dün kendini yaktığı belirtilen Mehmet Akar, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Ağabeyi Mustafa Akar, hastane morgu önünde basına yaptığı açıklamada, kardeşinin ruhsal sorunlardan dolayı hayatını kaybettiğini söyledi.

Akar’ın açıklaması şöyle:

“Kardeşim Mehmet terör örgütünden akıl hastasıydı. Örgütten kurtardıktan sonra iyileşemedi. Başımız sağolsun. Sorumlusu örgüttür. Bizimle iletişime geçtiler, bırakmadılar. 25 yaşında. ve çocuğu var eşi hamile bize bunu yapan herkese bunu yaptı başkalarına yapmasınlar onu hayata bağlamak için çok uğraştık ne yaptık ama kurtaramadık .”

Diyarbakır’da anne Hacire Akar, HDP’liler tarafından kaçırıldığını öne sürdüğü oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos 2019’da HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

Anne Akar, kararlı mücadelesiyle 24 Ağustos 2019’da oğlu Mehmet Akar’a kavuşarak çocukları dağa kaçırılan diğer annelere örnek oldu.

Akar’ın çabalarını örnek alan anneler, 3 Eylül 2019’da HDP İl Başkanlığı önünde yeni bir oturma eylemi başlattı.

Hacire Akar’ın terör örgütünden kurtarıp evlendiği eylemiyle sembol haline gelen oğlu Mehmet’in 3 yıl önce bir oğlu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu