Haber

Ukrayna Ordusu Urojayne Köyü’nü Kurtardı

Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anna Malyar, Ukrayna ordusunun Donetsk bölgesindeki Urojayne köyünü kurtardığını bildirdi.

Malyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna birliklerinin doğuda başarı elde ettiğini belirtti.

Bakan Yardımcısı Malyar, “Urojayne kurtarıldı. Askerlerimiz mevzilerini sağlamlaştırıyor. Saldırı eylemleri devam ediyor” dedi. sözlerini kullandı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rus ordusunun son gün Urojayne köyünde kaybettiği mevzileri geri almaya çalıştığı ancak başarılı olamadığı belirtildi.

Açıklamada, Rus birliklerinin son 24 saatte Ukrayna topraklarına 42 füze ve 56 hava saldırısı düzenlediği, çok namlulu füze sistemlerinden Ukrayna askerlerinin mevzi ve yerleşim yerlerine 36 kez ateş açtığı ifade edildi. cephede 30’a yakın çatışma yaşandığına dikkat çekildi.

Açıklamada, Rusya’nın Kupyansk, Liman istikametinde saldırılarını sürdürdüğü, Bahmut tarafında Rus ordusunun Donetsk bölgesine bağlı Vasyukivka, Klishiyivka, Andriyivka ve Severne yerleşimlerine hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Avdiyivka tarafında ise Rus askerlerinin Donetsk bölgesindeki Avdiyivka kentinin güneyinde başarısız baskınlar düzenlediği öne sürülürken, Marinka istikametindeki Ukrayna ordusunun Marinka kentlerine yönelik Rus saldırılarını püskürttüğü ifade edildi. ve Donetsk bölgesindeki Krasnogorivka.

Açıklamada, Ukrayna hava kuvvetlerinin Rus askerlerinin silah ve teçhizatının bulunduğu bölgelere 7 saldırı düzenlediği, Ukrayna füze ve topçu birliklerinin ise 4 topçu aracı ile bir uçaksavar füze sistemini imha ettiği belirtildi. atış pozisyonları

27 Temmuz’da Ukrayna, Donetsk bölgesindeki Staromayorske köyünün kurtarıldığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu