Haber

Türkiye’nin Suriye’ye olası kara harekatı öncesi ABD’den skandal hamle! PKK yapılanmasına ağır silah yardımı yaptılar.

13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’nde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de teröristlere yönelik hava operasyonu düzenlediği sırada 6 vatandaşımızı kaybettiğimiz terör saldırısının ardından bunun kara operasyonuna dönüşebileceği yönünde açıklamalar yapıldı.

YEREL MEDYADAN GELEN İDDİAYI REDDETMEK

Bölgede tansiyonun yüksek olduğu bir dönemde terör örgütlerine yakın konumlanan yerel basından sürpriz bir iddia geldi. DEAŞ ile mücadele kisvesi altında ABD’den destek alan ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG’yi de içinde barındıran Suriye Demokratik Güçleri hakkında çarpıcı bir tez ortaya atıldı.

Suriye devlet ajansı Sana bu görseli paylaştı.

“2 ASKERİ KONVOY GÖNDERİLDİ”

Yerel basında yer alan haberlerde, ABD’nin QSD kontrolünde bölgeye gelişmiş silahlardan oluşan 2 askeri konvoy gönderdiği iddia edildi. Tezlere göre 2 askeri konvoy, Irak ve Suriye’nin ortasındaki sınır kapısından geçerek terör örgütünün kontrolündeki bölgeye sevk edildi.

“KONOVODA RADAR VE SİLAHLAR VAR”

Merkezi İngiltere’de bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada, askeri mühimmat yüklü 40 araç ve 90 araçtan oluşan konvoyda hava savunma sistemleri için radarlar ve silahlar bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu