Haber

Paçacı’nın istifası sonrası İYİ Parti’den bomba açıklama: Aday belli olunca istifalar…

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, bir gazeteye yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için iki ihtimal olduğunu söyledi. “Kemal Bey bu itiraza karşı ya yeni bir aday önerir ya da ısrar eder”dedim.

Paçacı, ikincisinin daha mümkün olduğunu belirtti. “Sonra ne olur?”soruya, “Altı Masalar beyanname verip birden fazla aday çıkarabilir, İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir.”cevabı verdi.

İYİ PARTİ’DE ‘KILIÇDAROĞLU’ PATLAMASI

Yaşananlardan sonra ittifak bir araya geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Paçacı’yı görevden aldı. DÜZGÜN Parti üyesi Paçacı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

AYTUN ÇIRAY’DAN ‘YENİ KRİZLER OLABİLİR’ İŞARETİ

CHP’nin finanse ettiği Halk TV’de partisindeki krize ilişkin açıklamalarda bulunan YETERLİ Partisi Genel Başkanı Başdanışmanı Aytun Çıray, yeni krizlerin çıkabileceğinin sinyalini verdi.

Çıray, Bir ay sonra aday açıklandığında benzer bir krizin olmayacağını kimse garanti edemez” dedi.açıklama yaptı.

KILIÇDAROĞLU ‘ADAYIM’ DEDİ, AKŞENER SET ALDI

Bilindiği üzere Kılıçaroğlu, her seferinde ‘Ben adayım’Bu durum sinyal vermesine rağmen YETER Tarafından pek karşılık görmez.

Özellikle Meral Akşener, ‘Kazanan’telaffuzuna sığınarak Kılıçdaroğlu’na karşı açıkça İmamoğlu’nu destekliyor.

6’lı masa ‘aday’Tartışılan ancak somut bir adım atılamayan 11. görüşmenin ardından, ‘insanların seçimi’cümlesi tüm dikkatleri üzerine çekti.

Anket kartı masaya getirildi, “İYİ Parti’nin Kılıçdaroğlu’nun adaylığını çizdiği set”olarak yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu