Haber

Meral Akşener O Gün Ne Yapmıştı? “Herkesi Aradım Kılıçdaroğlu’na Ulaşamadım”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’nun mahkemeden çıkışının ardından Saraçhane’ye gitti ve yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Akşener o gün yaşadıklarını anlattı.

’16 milyonu sığdırsan o müzik biter’

Meral Akşener, Saraçhane’de yaptığı açıklamada, tüm Türkiye’nin Ekrem İmamoğlu’nun arkasında olduğunu söyledi ve bu sözler İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı olarak yorumlandı.

Akşener’in konu ile ilgili olarak FOX TV’de yaptığı açıklamalar şöyle;

“16 milyon İstanbullunun seçilmiş belediye başkanına yani milli iradeye uzattığı bir el var. Bu milli iradeye dokunmayın, çöküntüye karşılık 85 milyon da yanınızda” dedi. İstanbul’a özgü değil, Türkiye’nin milli iradesine çökmüştür, bunu ifade ettim. Dünkü vesayet bunu Sayın Erdoğan’a yaptı. Ben Erdoğan’a yapılan bu haksızlığın karşısında duran bir insanım. Şiirin bir kusuru olmadığını haykırdık. Aleyhimize tazminat davaları açıldı. Bu bir dayanışma olayıdır. Yanlışın bedelini ödeme riskini göze alma olayı. O günün kurbanı, bugünün asi vesayetçisi oldu. 16 milyon kareye sığdırırsanız, bu film müzikleri kaybolur. Deneyim konuşur.”

Meral Akşener o gün neler yaşadı?

Cezanın ardından Saraçhane’ye giden ve fotoğrafı çok konuşulan Ekrem İmamoğlu ile Saraçhane’ye giden Akşener, o gün yaşadıklarını şöyle anlattı;

“Sayın Kılıçdaroğlu’nu aradım. Birbirimizin telefonları var, özel kalemler müdahale etmeden oradan konuşuyoruz. Telefonu kapalıydı. Yanlış anlama, izin istemedim. İzin almam gerekmiyor. Bu belediye başkanları iki partinin ittifakıyla seçiliyor. İyi yaptığı şeylerden de kötü yaptığı şeylerden de sorumluyuz. Sonra geri döndüm, Gültekin Uysal Hanım’ı aradım kuvvet oluşturalım diye, çok şiddetli nezle olmuş. Babacan Bey’i aradım basınla ilgili bir programdaydı. Sayın Davutoğlu akşam gelebileceğini söyledi. Temel beye bir türlü ulaşamadık, hastanedeydi. Bir güç gösterisi yapalım diye oraya çağırdım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu