Haber

Fransa’da bıçaklı saldırı kurbanlarına destek gösterisi düzenlendi

8 Haziran’da 4’ü çocuk 6 kişinin yaralandığı bıçaklı saldırı kurbanları için Fransa’nın Annecy kentindeki bir parkta takviye gösterisi yapılıyor.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, saldırının gerçekleştiği yerin yakınında göl kenarında toplanan kent sakinleri yanlarında getirdikleri çiçekleri, kalp şeklinde balonları ve “Seni seviyoruz” yazılı pankartları bıraktı. “.

İlerleyen saatlerde Annecy’den Fransız sanatçı Laure Pauthex kurbanları neşelendirmek için müzik seslendirirken, gösteriye saldırgana müdahale eden iki polis memuru katılacak.

Öte yandan Fransız basını, saldırıda yaralananlar arasında 78 yaşındaki Türk asıllı bir kişinin de olduğunu bildirdi.

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, saldırının ardından bölgede yaptığı açıklamada, bıçaklanan 6 kişinin ortasında bir İngiliz ve bir Hollanda vatandaşı olduğunu belirtirken, yaralanan Türk vatandaşıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Annecy Cumhuriyet Savcısı Line Bonnet-Mathis dün yaptığı açıklamada, baskında yaralanan 6 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığını, yaralanan 4 çocuğun hastanedeki tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

Etkinlik

Fransa’nın Annecy kentinde 8 Haziran sabahı Hristiyan olduğunu beyan eden Suriyeli bir mülteci parktaki insanlara bıçakla saldırarak 4’ü çocuk 6 kişiyi yaraladı.

Polis tarafından gözaltına alınan zanlının üzerinde tabanca, Hristiyanlıkla ilgili 2 fotoğraf, 1 haç kolye, 480 euro ve İsveç ehliyeti bulundu.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, 2013 yılında İsveç’te sığınma talebi kabul edilen kişinin bu ülkede oturma izni olduğunu belirterek, zanlının İtalya ve Fransa’ya da sığınma başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Fransa Bakanı Darmanin, ülkesinin zanlının sığınma başvurusunu reddettiğini belirtti.

Psikolojik testlerden geçirilen zanlı, “cinayete teşebbüs” suçundan yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu