Haber

FETÖ’nün Türkmenistan örgütünün lideri Zekeriye Cerit yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) deyimiyle Türkmenistan örgütünün lideri Zekeriye Cerit yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, FETÖ’nün üst düzey firarilerinin kaçmaya çalıştığı bilgisi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından iki ayrı operasyon düzenlendi. yurtdışında saklandıkları yerlerden.

Operasyonda, İçişleri Bakanlığı’nın “Terör Arananlar” listesindeki gri kategoride aranan Zekeriye Cerit, İstanbul’da FETÖ’ye ait derneklerde örgüte ait kara para aklamak ve örgüt başkanı olmak suçlarından yakalandı. örgütün Türkmenistan’daki faaliyetleri nedeniyle bir terör örgütü.

Cerit’in İstanbul’da bulunduğu süre boyunca Marmara Bölgesi’nde terör örgütünün tüm mali ve kara para trafiğine de karıştığı, önceki yıllarda örgütün Trabzon ve Van’daki mali yapılanmalarında yer aldığı öğrenildi. yine örgütün bir parçasıydı.

Sözde “adalet teşkilatı”nda faaliyet gösteren kaçaklar

Diğer operasyonda, 2017’den beri aranan YT ile birlikte firari olarak saklanmasına yardım ettiği ve sözde FETÖ’nün “adalet teşkilatında” faaliyet gösterdiği düşünülen AC isimli zanlı da yakalandı. .

Operasyonlarda sahte kimlikle 3 bin 300 dolar, 180 euro ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

YT’nin Anayasa Mahkemesi’nde idari işçi, AC’nin ise Adliye İdari İşler Müdürü olarak görev yaptığı sırada görevden alındığı öğrenildi.

haber-cigli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu