Haber

Depremde çöken binaların müteahhidi gözaltına alındı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremde Hatay’ın Antakya ilçesinde yıkılan bazı binaların müteahhidi Mehmet Özat, depremde ailesinden 9 kişiyi kaybeden Sinem Boyacı’nın ihbarı üzerine gözaltına alındı.

Antakya’daki depremde çöken müteahhitlik yaptığı binalarda çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ilçeden kaçan Özat için “yakalama kararı” çıkarıldı.

Bu arada bulunamayan Özat, bugün öğle saatlerinde Bilkent’teki alışveriş merkezinin açık otoparkında beklerken görüldü. Depremde Özat’ın yan binada yaptırdığı binanın çökmesi sonucu ailesinden 9 kişiyi kaybeden Sinem Boyacı, kimliğini sorduğu Özat’la yaşadığı diyaloğu cep telefonuyla kaydetti.

Boyacı ve çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekibi tarafından gözaltına alınan Özat, Beytepe Polis Merkezi’ne götürüldü.

Burada ifadesi alınan Özat, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Sinem Boyacı o anları anlattı

Depremde yakınlarını kaybeden Sinem Boyacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, alışveriş merkezinde stant açtığını ve Özat’ın karşı yönden geldiğini fark ettiğini söyledi.

Yanına yaklaştığında saati sorduğunu, yakından görünce Mehmet Özat olduğu kanaatine vardığını belirten Boyacı, “Ona ‘Sen Mehmet Özat mısın?’ diye sordum. Önce ‘Ben değilim’ dedi, sonra kimliğini istedim, o da itiraf etti. 9 aydır kaçtığı için polisi arayacağımı söyledim ve birçok kişi onun Mehmet Özat olduğunu söyledi.” “Ailemden 9 kişinin kaybına sebep olan bir kişi. Onu adalete teslim etmek istedim. Kaçmaya çalıştı, yakaladım ve polise teslim ettim.” Şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu