Haber

CHP’li Belediye Başkan Adayı Kur’an Kursu’na Seçim Ziyareti Gerçekleştirdi

CHP’li belediye başkan adayından Kur’an kursuna seçim ziyareti

GİRESUN – CHP Belediye Başkan Adayı Necmi Sıbıç, Giresun’un Bulancak ilçesindeki Kur’an kursunu ziyaret etti. Kur’an kursunda çocukların ailelerinden oy isteyip seçildiği dönemde çocuklara yönelik projelerini anlatan Sıbıç, o anları sosyal medya hesabından paylaşınca büyük tepki gördü.

CHP Bulancak Belediye Başkanı Adayı Necmi Sıbıç, Regaip Kandili akşamı müftülük için Merkezi Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek seçim kampanyasından kareleri sosyal medya hesabından paylaştı. Sahnelere seçildiğinde çocuklara yönelik projelerini anlatan ve taleplerini soran Sıbıç, tepkilerin ardından paylaşımı sosyal medya hesabından kaldırdı.

“Kuran kurslarını kapatmak isteyen zihniyet burada siyaset yapıyor.”

Paylaşıma ilişkin yorum yapan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “İktidarı her fırsatta dini siyasete alet etmekle suçlayan CHP, camilerde bırakın yetişkinleri, Kur’an kurslarında çocuklarla siyaset yapıyor. Kur’an kursunun sosyal medya hesaplarında propaganda amaçlı gösterilmesi. Bunu yapan kişi, “Kuran eğitimini ‘Ortaçağ’ın karanlığı’ diyen bir zihniyet, ‘İmam Hatip okullarını, Kur’an kurslarını kaldıracağız’ diyen bir zihniyet, “dedi.

Randevu alarak Kur’an kursuna gitti.

CHP Belediye Başkan Adayı Necmi Sıbıç, “Ziyaret için önceden randevu aldık ve herhangi bir sorun olmadığının belirtilmesi üzerine Kur’an kursuna gittik. Çocuklara ikramda bulunarak isteklerini sorduk. Hepsi sordu. Destekledikleri takımların formaları. Amacımız çocukları bir arada görmek, onlarla tanışmak.” Çocukların ailelerinden gelen çağrılar üzerine sosyal medya paylaşımımızı da kaldırdık” dedi.

Öte yandan Kur’an kursu yönetimi için Giresun İl Müftülüğü’nden ziyaret için randevu istendi ancak öğrencilere yapılan ziyaret ani oldu. Gerekli inceleme ve soruşturmayı yürüttüğümüze dair açıklama yapıldı.

haber-saruhanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu