Haber

Bursa ekibinden Hatay’da savaş uçağı

BURSA (İGFA) – Büyük depremin ikinci haftasında Hatay’da görevlendirilen ve konteyner kentlerin oluşturulması, yardımların dağıtılması ve seyyar tuvalet kurumlarının oluşturulması için yoğun mesai harcayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, her alanda değerli çalışmalara imza atıyor bu görevlere ek olarak hayatı normale döndürmek için.

Tarım Peyzaj A.Ş 87 çalışanı, 26 araç ve ekipmanı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinden 400’ün üzerinde işçinin aktif olarak sahada görev aldığı çalışmalara destek vermektedir. Özellikle yardım dağıtımında değerli bir misyon üstlenen Tarım Peyzaj A.Ş.’nin 18 çalışanı ilaçlama ve ilaçlama faaliyetlerini yürütüyor. Antakya merkezde 39 bölgede 384 seyyar tuvalet ve duşta düzenli olarak dezenfekte çalışması yürüten ekipler, gündüz saatlerinde hava sıcaklıklarının artması nedeniyle çalışmalarına uçakla da başladı.

Bursa’dan getirilen 2 adet Mist Blower ile volanlı deprem bölgesinde çalışma başlatıldı. Halk sağlığını doğrudan etkileyen karasinek, sivrisinek ve haşerelerle mücadelede de etkin rol oynayan Bursa grubu, yürüttüğü solucanlarla mücadele çalışmaları ile Hatay’da solucan sorununun önüne geçmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu