Haber

Balkanlardan gelen kar yağışı Edirnelileri sevindirdi

Balkanlardan gelen kar yağışı Edirnelileri sevindirdi

EDİRNE – Edirne’nin Balkan köyleri kar yağışıyla beyaza büründü. Kent merkezinde başlayan kar yağışı vatandaşları sevindirdi.

Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı yüksek rakımlı köylerde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Hava sıcaklığının 1 derece olarak ölçüldüğü Hamzabeyli köyü, kar yağışı nedeniyle kısa sürede beyaz örtüyle kaplandı.

Edirne şehir merkezinde başlayan kar yağışı vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı. Edirne vatandaşı Hüseyin Şenti, “Uzun zamandır böyle bir kar yağışını bekliyorduk. Kurak bir dönem geçirdik. Kar yağışı çok güzeldi, inşallah uzun süre devam eder. Selimiye çevresi Kar yağışı ile cami güzel bir görüntü oluşturdu. İnşallah daha çok yağar ve bu güzellik daha da perçinlenir” dedi.

Kar yağışının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Ahmet Ekşi, “Kar yağışını görünce çok mutlu oldum. Kurak bir mevsimin ardından yılın ilk karının yağdığını görmek sevindirdi. Her iki Trakya Bölgesi’nde de kar yağışı görmek bizleri mutlu etti. ve Anadolu Bölgesi.”

Turan Şallı, mutluluğunu dile getirerek, “Selimiye Camii çevresindeki muhteşem kar tanelerini görmek psikolojimizi olumlu etkiliyor. Eskisi gibi görünmeyen kar yağışını görmek çok sevindirici” dedi.

Hamdi Ada, “Kar yağışı tatilimiz oldu. Uzun zamandır kar görmüyorduk, inşallah devam eder. Çiftçilerin daha çok kar yağışına ihtiyacı var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu