Haber

Ankara’da Blinken’in geçtiği yola Ebu Ubeyde’nin fotoğrafı asıldı

İsrail Günlerdir Gazze’de masum sivilleri katlederken kara operasyonunu da hızlandırdı. Bölgede gerginlik her geçen gün artarken, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken dün gece yarısı Ankara’ya geldi. Dışişleri Bakanı Fidan’la görüşmek üzere ülkeye gelen Blinken’i Ankara’ya getiren uçak, saat 23.58’de Esenboğa Havalimanı’na indi. Üst düzey hiçbir isim tarafından karşılanmayan Blinken’in geçeceği güzergahtaki üst geçitlere, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından Hamas sözcüsünün fotoğrafı ve “Bebek Katili Blinken” yazısı asıldı.

KARŞILAMA TÖRENİNDE ÜST DÜZEY İSİMLER YOKTU

Yaklaşık 1 ay İsrail Gazze’deki katliam sürerken ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’la görüşmek üzere gece yarısı Ankara’ya geldi. Blinken’i, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Dışişleri Bakanlığı Amerika İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Yaprak Balkan, Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı ve çok sayıda yetkili karşıladı. Üst düzey bir karşılamanın olmaması dikkat çekti.

GEÇTİKLERİ YOLLARA BANNER ASTILAR

Blinken’in geçtiği güzergahta, Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde’nin fotoğrafı kimliği belirsiz kişiler tarafından asıldı. Bir pankartta “Bebek katili Blinken” yazısı belirdi.

ERDOĞAN’IN YANSIMASINI VURDU

Blinken geçtiğimiz günlerde İsrail ziyareti sırasında “ABD Dışişleri Bakanı olarak değil, bir Yahudi olarak buradayım” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlere tepki göstererek, “Bu nasıl bir siyasetçidir, bu nasıl bir yaklaşımdır? Karşınızdakiler ben bölgeye Müslüman olarak yaklaşıyorum derse ne diyeceksiniz?” dedi.

haskoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu